Науковці Інституту прийняли участь у виставці в рамках форуму SECURITY 2.0

Співробітники ІПМЕ ім. Г.Є. Пухова НАН України взяли участь у виставці в рамках форуму SECURITY 2.0, який відбувся 4-5 жовтня 2023 року в виставковому центрі ACCO International, Україна, за адресою Київ, проспект Перемоги 40.

В складі представників НАН України на форумі прийняли участь заступник директора з наукової роботи  Чемерис О.А., провідний науковий співробітник Зубок В.Ю. та завідувачка відділом Клименко Т.М. На виставці представниками ІПМЕ ім. Г.Є. Пухова НАН України були представлені проєкти, що виконуються в рамках спільних робіт з закордонними партнерами:

1. «Дослідження стійкості енергетичного сектору України до стресу та його впливу на інші сектори економіки»
AWARD/CONTRACT W911NF2220153
Партнер: US Army Research Offic

Перший проєкт презентований Інститутом присвячений комплексному аналізу найбільш значущих зовнішніх потрясінь (кібер, фізичних і соціальних), викликаних російською агресією проти української критичної інфраструктури та розробка цілісного підходу до управління основними фізичними, соціальними та кібер-ризиками. Цей проєкт базується на емпіричному дослідженні та використовує концепцію соціальної кіберфізичної системи для розуміння явищ стійкості системи та виживання та висвітлення відмінностей між теоретичними рамками та реальними сценаріями для кращої підготовки, управління та реагування на майбутні загрози та небезпеки. Результати проєкту презентовані д.т.н. Чемерисом Олександром Анатолійовичем, науковим керівником проєкту.

2. «Кіберризики та кіберзахищеність топології розподілених інформаційних систем в глобальному кіберпросторі»

Науково-технічна робота, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Договір МОН України РН / 15-2023 від 24.05.2023
Термін виконання 2 роки.

Проект спрямовано на розвиток теоретичних засад і методології поводження з кіберризиками та розробку методів і методик підвищення захищеності топології розподілених інформаційних систем, які функціонують в глобальному кіберпросторі, від кібератак на систему глобальної маршрутизації, на основі дослідження і врахування впливу артефактів її топології, що відкриває можливість застосування ризик-орієнтованого підходу для вдосконалення мережі зв’язків, де оцінка ризику інформаційної безпеки послуговує критерієм захищеності топології. Проєкт презентовано на форумі науковим керівником проєкту д.т.н. Чемерисом Олександром Анатолійовичем.

3. ELECTRON “rEsilient and seLf-healed EleCTRical pOwer Nanogrid”
Call: H2020-SU-DS-2020
Topic: U-DS04-2018-2020
Start Date: 01/10/2021
Duration: 36 months
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова представив міжнародний проект ELECTRON, в якому є лідером однією з ключових задач. ELECTRON – це фінансований ЄС H2020 SU-DS04-2018-2020 дослідницький проект, який спрямований на створення платформи EPES нового покоління, здатної підвищити стійкість енергетичних систем проти кібератак, порушень конфіденційності та несанкційного витоку даних. Детальніше з проектом ELECTRON можна ознайомитись за посиланням: https://electron-project.eu/. Результати проекту презентовані на форумі науковим керівником проєкту к.т.н. Огір Оленою Олександрівною.

Форум об’єднав експертів галузі безпеки заради спільної перемоги і обговорено питання відновлення безпеки життєдіяльності в країні, відновлення та захист об’єктів критичної інфраструктури, промисловості та енергетики, як повернути повноцінне життя на деокуповані території, зокрема до сільгоспугідь, що є вкрай важливим для продовольчої безпеки України та світу.

На Виставка Безпека/Security 2.0 презентовано технології енергонезалежності, безпілотні рішення для підводних інспекцій, а також системи для виявлення та захисту від незаконного проникнення дронів. У форматі виставкової експозиції та тематичних форумів вітчизняні й міжнародні компанії, провідні ринкові експерти та представники профільних асоціацій зустрілися для того, щоб:

✔️продемонструвати новітні розробки та технології за тематичними напрямками: безпека інфраструктури, сучасні безпекові технології, кібербезпека, гуманітарне розмінування, захисні споруди цивільного захисту, засоби індивідуального захисту;

✔️встановити нові контакти у пошуку оптимальних рішень для вирішення поточних завдань у розвитку сучасних систем захисту;

✔️окреслити поточну ситуацію, обговорити питання реагування в надзвичайних ситуаціях і побудувати ефективну діяльність стратегічно важливих галузей у нинішніх реаліях.

Дводенна подія створена як ефективний бізнес майданчик для презентації ефективних рішень, зустрічі провідних компаній і фахівців індустрії безпеки, майбутнього розвитку служб швидкого реагування, транскордонного співробітництва, захисту критичної інфраструктури, захисту цифрових активів.

Детальніше про форум: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=10632 ;
https://www.bezpeka.ua/;   https://www.facebook.com/bezpeka.euroindex/