проект №. 787011
Діяльність досліджень та інновацій

Співфінансується за рахунок Рамкової програми Європейського Союзу «Горизонт 2020»
Ідентифікатор виклику: H2020-DS-2016-2017
(Цифрова зона безпеки)
Тема: DS-07-2017-: Кібербезпека ДПП: звернення до передових загроз кібербезпеки та операторам загроз
Дата початку проекту: 1 травня 2018 року (тривалість 36 місяців)

Проект SPEAR (Secure and PrivatE smArt gRid) є дослідницькою програмою, що співфінансується за рамковою програмою Європейського Союзу Horizon 2020.

Метою SPEAR є розробка інтегрованої платформи методів, процесів, інструментів та допоміжних засобів для:

• Своєчасне виявлення атак, таких як APT, DoS (Відмова в обслуговуванні) і розподілених DoS (DDoS), з використанням великих даних аналітики, вдосконаленого виявлення аномалій і вбудованого довірчого управління смарт-вузла.
• Розробка вдосконаленої системи судово-правової готовності, заснованої на інтелектуальному розгортанні каналу (smart honeypot), яка зможе збирати траси атаки та готувати необхідні юридичні докази в суді, зберігаючи в той же час особисту інформацію користувача.
• Впровадження анонімного каналу інтелектуальних мереж для зменшення недовіри в обміні конфіденційною інформацією про інциденти, пов’язані з кібер-атаками.
• Виконання аналізу ризиків та обізнаності через кібер-гігієнічні рамки, одночасно розширюючи консенсус у рамках ЄС, співпрацюючи з європейськими та глобальними організаціями безпеки, органами стандартизації, промисловими групами та операторами інтелектуальних мереж.
• Використання результатів досліджень для більшої кількості областей CIN та створення конкурентних бізнес-моделей для використання впроваджених інструментів безпеки в операторах та операторах інтелектуальних мереж у Європі.

Ідентифікатор виклику проекту H2020-DS-2016-2017, розпочатий 1 травня 2018 року і триває 36 місяців.
Більш детальну інформацію можна отримати на сайті проекту https://www.spear2020.eu/